Rodzaje zajęć

Home » Rodzaje zajęć

BPU – trening ze szczególnym akcentem na Brzuch, Pośladki, Uda. Jego celem jest wzmocnienie mięśni i zredukowanie tkanki tłuszczowej zalegającej w problematycznych miejscach. Po przez wielokrotne powtarzanie tych samych ćwiczeń w cyklicznych i długich seriach jesteśmy w stanie łatwo wymodelować sylwetkę, wyszczuplić ją i ujędrnić ciało. Charakterystyczną cechą treningu jest brak choreografii, przez co wymaga mniejszego wysiłku, a zatem jest on doskonały dla każdego, nie zależnie od stopnia sprawności fizycznej czy wieku. Wszystkie ćwiczenia są wykonywane w pozycjach stojących lub leżących z wykorzystaniem mat oraz wielu dodatkowych akcesoriów, które wzbogacają zajęcia i pozwalają zaangażować dodatkowe partie mięśni.

TURBO SPALANIE – jest metodą treningu przerywanego. Celem jest szybkie spalanie kalorii, bazując na zmiennym tętnie, które osiągamy poprzez wysiłek o zmiennej intensywności. 

PŁASKI BRZUCH – ćwiczenia siłowe i aerobowe, które mają za zadnie wzmocnić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową.

ZDROWY KRĘGOSŁUP – ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe, mające charakter profilaktyczny oraz terapeutyczny w zapobieganiu wadom i bólom kręgosłupa. Odpowiednio dobrany program pozwala zlikwidować napięcie mięśniowe i w efekcie zwiększa zakres ruchu w stawach.

JOGA – formy ćwiczeń i pozycji (asany) oczyszczających, relaksacyjnych, uelastyczniających, wzmacniających i koncentracyjnych, które zostały wzbogacone o elementy aerobicu. Usprawnia funkcje oddechowe, krążenia i motorykę całego ciała oraz wpływa na szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie, eliminuje wszelkiego rodzaju bóle.

PILATES – ćwiczenia całego ciała dla każdego. Inspirowane jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Poprzez rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni, poprawny oddech, osiągamy elastyczność, siłę, równowagę oraz dobre samopoczucie. Wykonywane ćwiczenia wpływają na smukłą sylwetkę, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, płaski brzuch i lepszą świadomość własnego ciała. Zajęcia mają na celu wzmocnienie mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania. Wymagają wysokiej koncentracji i skupienia, gdyż polegają na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu.

BODY BALL – formy ćwiczeń z dużymi piłkami, które pozwalają na trenowanie wielu grup mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Poprzez to, że piłka jest niestabilną podstawą, ciało jest zmuszone do nieustannego szukania balansu, a to z kolei angażuje i wzmacnia mięśnie kręgosłupa, mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę oraz dodatkowo korzystnie wpływa na poczucie równowagi i koordynacji ruchowej. Jest to przyjemna i bezpieczna gimnastyka dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Od uczestnika zajęć wymaga skupienia i koncentracji, a to pomaga pozbyć się napięcia mięśniowego: rozciąga i relaksuje. Ponadto ćwiczenia z wykorzystaniem dużych piłek kształtują świadomość swojego ciała i – w przeciwieństwie do innych form ruchu – nakładają nacisk na wzmocnienie grupy mięśni grzbietu, brzucha, pośladków i nóg. Zajęcia polecane dla osób z bólami kręgosłupa oraz z problemami stawów, gdyż ćwiczenia odciążają kościec.

ZUMBA – połączenie tańca latynoskiego i aerobiku. Poprzez świetną zabawę kształtuje sylwetkę oraz dba o kondycję i dobre samopoczucie. Trening oparty na prostych krokach tanecznych, kombinacji ruchów z elementami cardio oraz treningu wytrzymałościowego powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi ciało. Energetyczna muzyka dodatkowo motywuje i pozwala nabrać pewności siebie. Choreografia ZUMBY jest wyjątkową formą ruchu i zawiera zmodyfikowane kroki popularnych tańców takich jak: hip-hop, flamenco, samba, salsa, rumba, taniec brzucha.

SENIOR – zajęcia prowadzone dla osób starszych. Ich głównym celem jest całościowe wzmocnienie organizmu: poprawa kondycji fizycznej oraz odporności. Formy treningu dobrane są odpowiednio pod kątem wieku oraz możliwości ćwiczącego – dzięki temu w szybki sposób wpływają na dobre samopoczucie, jak i wyraźną poprawę sprawności ruchowej bez zbędnego obciążania układu kostnego i sercowo-naczyniowego. Dodatkowo wprowadzenie do programu treningu ćwiczeń wykorzystywanych w pilatesie, body ball i jodze usprawnia funkcje oddechowe, relaksuje oraz wpływa korzystnie na koordynację ruchową.